Реальність сьогодення в мовах повномасштабної війни змушує нас більше дбати про своє життя та все, що з ним пов’язано, в тому числі документів. Збільшуються випадки знищення, пошкодження та руйнування архівів різних підприємств, установ, організацій, які зберігають важливі документи громадян. Держава запровадила низку електронних сервісів, які допомагають оцифрувати документи та запобігти втраті важливих даних. Подбайте про переведення Ваших документів в цифровий формат!
Для документів, які посвідчують особу, можна звернутись до органів міграційної служби або ЦНАП з метою отримання ID картки та впевнитись, що місце проживання зареєстровано в реєстрі територіальної громади. Також нині витяг про реєстрацію місця проживання можна отримати через Дію за посиланням https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-teritorialnoyi-gromadi Актуалізувати дані про реєстрацію місця проживання можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/aktualizaciya-danih-u-reyestri-teritorialnoyi-gromadi
Для документів, що підтверджують права власності, можна звернутись до найближчого ЦНАП, державного реєстратора або нотаріуса для внесення даних до Державного реєстру прав.
Для фіксації технічних характеристик Вашого будинку чи інших закінчених будівництвом об’єктів можна звернутись до найближчого технічного інвентаризатора або БТІ для внесення даних до Єдиної системи у сфері будівництва.
Переконайтесь, що земельна ділянка приватизована та має актуальний кадастровий номер. Перевірити це можна, знайшовши свою земельну ділянку за посиланням https://kadastr.live
Для збереження даних про трудовий стаж та оцифрування трудової книжки, можна звернутись до територіальних органів Пенсійного фонду. Також це можна зробити дистанційно на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням https://portal.pfu.gov.ua.
Переконайтеся, що факти про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу, зміну прізвища, тощо містяться в Державному реєстрі актів цивільного стану, звернувшись до найближчого відділення органів ДРАДСу.
Якщо у Вас є довідки про особливий пільговий статус, дані про які не містяться в реєстрах, подбайте про їх збереження.
Додатково рекомендуємо створити папку на гугл-диску вашого акаунту з усіма документами з надійним паролем або завантажити в інше захищене хмарне сховище скановані копії документів.
Збережіть свою особисту історію!
Світлана Медвєдєва
юрискосульт ГО “Місто сили”
Дану статтю підготовлено в рамках проєкту “Право на відновлення: вирішення правових викликів мешканців прифронтових територій Херсонської області, повернутих під контроль України” здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.