про нас
історія го «Місто Сили»
ГО «Місто Сили» засновано у квітні 2021 року - як громадську організацію для молоді Херсонщини.
Об’єднавши активних людей, ГО «Місто Сили» розпочало по-суті одні з перших гуманітарних місій в окупованому Херсоні.
З перших днів окупації Херсонщини наша команда почала отримувати заявки на евакуацію від жителів. Успішно евакуюючи людей на підконтрольну Україні територію (це були стабільні евакуаційні рейси), волонтери поверталися з ліками та іншими видами допомоги, тим, що в Херсоні було в дефіциті.
Наприкінці березня 2022 у нашої команди вже була налаштована гуманітарна логістика.
Далі було створення штабів на півдні України: спочатку в Миколаєві, потім у Кривому Розі та Запоріжжі. У нас з’явилися крупні партнери, серед яких – міжнародні.
У перші місяці повномасштабного вторгнення наша команда задовольняла гуманітарні потреби жителів південних областей. Але з часом пріоритети «Міста Сили» розширилися.
Наша сила– в нашій команді. Колектив ГО «МІСТО СИЛИ» створювався з однодумців
наша команда
Євген Гілін
Голова організації
Олександр Сперчун
Заступник голови організації
Дмитро Сусак
Керівник Херсонського штабу
Сергій Цибулько
Керівник Миколаївського штабу
Алла Грабко
Волонтерка
Марія Деркунська
Волонтерка
Ця дівчина уособлює в собі всі ті якості, з якими просто не можна не допомагати цьому світу. Кожного, хто відчиняє двері Херсонського штабу ГО «Місто Сили», Марія зустрічає осяйною посмішкою. Ну а наступним буде запитання «Чим ми можемо допомогти?». Нам інколи здається, що деякі херсонці поспішають до штабу заради порції позитиву, яку тут отримують, зокрема, від Марії. Вона ж знає секрет неймовірного такту, а ще – вміє не подавати вигляду, що дуже втомилася, особливо, коли, так стається, немає вихідних.
-А як можна не допомагати іншим – своїм землякам і взагалі – людям? Ми живемо для того, щоб підтримувати один одного, особливо, в біді. Хіба не так? Щоранку я поспішаю до штабу «Міста Сили», щоб зробити цей день кращим. Це допомагає триматися у нашому буремному, але ж такому рідному, незламному Херсоні, – говорить Марія Деркунська.
Юлія Сусак
Волонтерка
Волонтерством Юлія займалася разом зі своїм чоловіком, Дмитром Сусаком, допомагаючи людям у своєму районі. До ГО «Місто Сили» потрапила через нагальну потребу у фахівці, який знається на ліках. Річ у тім, що Юлія фармацевт і має досвід роботи в одній із херсонських лікарень. Приєднавшись до команди, Юлія Сусак дуже ретельно підійшла до виконання обов’язків. Кожна передача медпрепаратів закладам охорони здоров’я та видача ліків людям обов’язково відбувається за її безпосередньої участі, як і прийом такої гуманітарної допомоги. Фахівчиня ретельно перевіряє терміни придатності ліків та знається на їхній класифікації, аналогах препаратів українського та закордонного виробництва. Плюс – надходить чимало розхідних матеріалів медичного призначення, які теж слід розсортувати. Ну і, звісно, фармацевтичним напрямком Юлія не обмежується, вона універсальний волонтер, як і всі члени команди «Міста Сили», і вміє виконувати будь-яку поточну роботу.
-Піковим періодом у плані складності була окупація Херсона, коли не знаєш, чого очікувати. Це перевірки на блок-постах, коли ти везеш допомогу для людей. Морально дуже важко було. А коли стало відомо про підрив Каховської ГЕС, у нас просто не було часу думати про труднощі: швиденько згуртувалися й почали збирати допомогу людям. Чому я в ГО «Місто Сили»? Та просто вже не зможу без цієї команди, ми вже стали родиною – говорить Юлія Сусак.
Ганна Чеботнікова
Волонтерка
Одразу після визволення Херсона не було ані світла, ані води. А оскільки Віталій, брат чоловіка Ганни, вже був у складі ГО «Місто Сили», вона звернулася туди по допомогу – потрібно було зарядити телефони. Спостерігала за роботою волонтерів і ловила себе на думці, що їй ця справа подобається. А в команді якраз не вистачало людини для реєстрації видачі гуманітарної допомоги в межах одного з проєктів. Так і стала волонтеркою. Коли ж він закінчився, вже й мови не могло бути про те, що Ганна має залишити команду.
-За цей час ми наскільки всі здружилися, що «Місто Сили» для мене стало, без перебільшення, родиною. У листопаді виповнився рік, як я є у складі ГО. Мої обов’язки полягають у спілкуванні з людьми, реагуванні на їхні потреби. Це я роблю, бо в такі важкі часи бути байдужим, залишаючись у Херсоні, просто неможливо. Люди розгублені, знервовані приходять, і ми входимо у їхній стан, адже самі мешкаємо в цьому місті, відтак, як ніхто розуміємо, що відбувається, – говорить Ганна.
Євген Воргуля
Волонтер
Євген сам запропонував свою допомогу ГО «Місто Сили», коли побачив, як багато робить ця команда. Підтримував перевезеннями там, де була така необхідність. Потім на який час чоловік виїхав з Херсона, але за декілька місяців повернувся. Це фактично припало на затоплення частини міста через підрив Каховської ГЕС. Розуміючи, що в команді «Міста Сили» зараз, як ніколи, роботі руки будуть не зайвими, він знову прийшов у штаб ГО. І цього разу тут залишився надовго. Під час реалізації проєкту з ліквідації затоплення в Херсонській громаді Євген Воргуля показав себе не просто як відповідальний волонтер. Він виявив здібності з координації діяльності, а відтак його призначили керівником однієї з мобільних бригад.
-Спочатку ми відкачували брудну воду з вулиць та оселю жителів. Потім очищували територію від сміття і вивозили його. Часто працювали під звуки обстрілів… Чому я це роблю? Хочу допомогти Херсону, якому зараз так нелегко. Людей наших хочу підтримати. Я вірю у краще майбутнє і прагну зробити внесок заради нього, – говорить Євген Воргуля.
Влад Воронов
Волонтер
Волонтерством Влад почав займатися на початку окупації Херсона. Допомагав населенню у тому районі, де мешкає. З перших днів повномасштабного вторгнення разом і товаришем – Дмитром Сусаком знаходив продукти для жителів. Хлопці влаштовували роздачу харчів нужденним. А оскільки «Місто Сили» займалося тим самим, завзяті Влад із Дмитром швидко опинилися в команді ГО і почали робити знайому справу вже у складі ГО. Напевно, Влад, при бажанні, міг виїхати з Херсона, як на початку окупації, так і вже після звільнення, як це зробили багато людей. Але він залишається і працює в команді «Міста Сили».
– Ми пройшли через труднощі, ховалися, коли до штабу з обшуками йшли силовики. Це мій дім, чому я маю з нього виїжджати? Якщо мене звідси не вигнали окупанти, то не виженуть і їхні обстріли. Крім того, я звик, що допомагаю людям, видаю «гуманітарку». І нинішні екстремальні умови не відміняють потреби у підтримці як херсонців, так і жителів сільської місцевості. Маю бути тут, на місці», – говорить Влад.
Діючі штаби організації
ГО «Місто Сили» до вересня 2023 року охоплювала увесь південь та частину сходу України, будучи представленою своїми гуманітарними штабами у 5-ти регіонах – Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій областях.
ШТАБ Херсон
Волонтери ГО «Місто Сили» допомагали мешканцям Херсона з перших днів окупації.
Частина з них координували допомогу, перебуваючи в інших регіонах України, частина – залишалися в місті. Це люди, які знаходили гуманітарний ресурс на оптових базах, аптеках, складах, викуповували його та роздавали потребуючим.
Поступово до команди доєднувалися нові волонтери, які мали мету, спільну з нашою, – допомагати всім, хто цього потребував.
Так до «Міста Сили» доєднався Дмитро Сусак. Він і очолив Херсонський штаб Громадської організації, потреба у створенні якого виникла зі збільшенням кількості гуманітарної допомоги. Херсонський штаб залишається найбільш активним у системі ГО «Місто Сили».
Його волонтери працюють у надскладних умовах – з часів окупації до ворожих обстрілів міста.
ШТАБ Одеса
В місті Одеса розміщено адміністративний штаб ГО «Місто Сили», на базі якого реалізовується проєктна діяльність Організації. У тісній співпраці з нашими локальними та міжнародними партнерами ми працюємо над оцінкою потреб, їх пріоритизацією, розробкою проектної документації.
Один із наймасштабніших – ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС у Херсонській громаді. В цьому проєкті наші команди залучили спеціалізовану техніку та більше 50 місцевих мешканців, провели очищення 50К+ кубічних метрів сміття, а також розробили путівник з очищення будівель. посилання на фото та усунення плісняви посилання на фото
Цей проєкт реалізується за фінансової підтримки наших друзів та колег, міжнародної організації Lifting Hands International
Крім того, через Одесу наші команди отримують частину гуманітарних вантажів, які розподіляються серед мешканців та соціальних установ Миколаївської та Херсонської областей.
ШТАБ Запоріжжя
Запорізький штаб ГО «Місто Сили» створився дещо пізніше, після того, як гуманітарний маршрут змістився далі на схід та пролягав через с. Василівка Запорізької області.
Тоді у м. Запоріжжя було створено хаб для переселенців з південно-східних регіонів України, через який щодня проходили тисячі мешканців окупованих територій. То був час нових викликів, адже вимагалось організувати приймання вимушених переселенців, надання їм первинної гуманітарної допомоги, ночівлі та допомоги з подальшою логістикою.
Паралельно на повну працювали евакуаційні рейси, організовані ГО «Місто Сили» у співпраці з багатьма соціально-відновлювальними автомобільними перевізниками Херсонщини.
Роботу цього штабу очолив Олексій Поляченко. В подальшому, після блокування виїзду з окупованої території, штаб продовжував діяльність з надання допомоги ВПО у Запорізькому районі та в прифронтових населених пунктах Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини.
ШТАБ Миколаїв
Навесні 2022 року, коли Херсонщина опинилась в окупації, миколаївський напрямок залишався єдиним, звідки можливо було доправити в місто продукти та ліки.
Гуманітарну допомогу друзі «Міста Сили» надсилали з різних куточків України, а наші волонтери привозили її в Херсон, часто ризикуючи життям. Постала потреба в координації логістики гуманітарних місій.
Так з’явився Миколаївський штаб ГО «Місто Сили». Його очолив місцевий підприємець Сергій Цибулько.
ШТАБ Кривий Ріг
Криворізький районний штаб Організації було створено у зв’язку зі зміщенням евакуаційних маршрутів в бік Сходу.
В той період маршрут евакуації цивільного населення та доставки гуманітарної допомоги до окупованої Херсонщини проходив через с. Давидів Брід, що й зумовило створення гуманітарного штабу в Кривому Розі.
Діяльність штабу очолив Ігор Жук. Штаб до листопада 2022 року надавав допомогу евакуйованому з окупації населенню та ВПО, а також забезпечував доставку гуманітарної допомоги в північні райони Херсонської області.