Громадська організація Місто Сили (Херсон), NGO MISTO SYLY, NGO The City of Power

Над проєктом безоплатної юридичної допомоги працює понад 20 волонтерів та юристів ГО “Місто Сили”

До повномасштабного вторгнення на Херсонщині проживало близько мільйона людей. Зараз – всього десь 163 000. Практично кожен житель Херсонщини так чи інакше постраждали від дій російських агресорів і окупантів: частину чи повністю житло; загибель близьких – сина, чоловіка, батька; борги за іпотеку та комунальні платежі та багато інших питань на законодавчому рівні. Важко уявити весь спектр юридичних проблем людей на території Херсонської області, щоб зрозуміти, наскільки важливою для них є правова допомога.

Наприклад, за даними Херсонської обласної військової адміністрації (ХОВА), станом на 21.08.2024 року пошкоджено 29 591 об’єктів і кількість пошкоджень зростає в середньому на 3,33% щомісяця (за 2024 рік). Також за даними ХОВА від обстрілів на правобережній Херсонщині було пошкоджено 29591 обʼєктів інфраструктури (з яких 28050 – житлових, що складає 94,79% від загальної кількості).

Саме тому ГО «Місто сили» разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ розпочинає роботу над спільним проєктом – юридична допомога цивільному населенню.

Весь спектр юридичних проблем людей на території Херсонської області, всі втрати, що виникли в результаті повномасштабного вторгнення і окупації, особливо внесення претензій українців до державного та міжнародного реєстрів збитків – це і є ключовим фокусом цього проєкту.

Як зазначає Голова ГО «Місто сили» Євген Гілін: «Міжнародний компенсаційний механізм, який на сьогоднішній день відкритий для українців, має наповнюватись не лише для того, щоб українці отримали компенсації, а ще й для того, щоб посилювати правові механізми впливу на країну-агресора. Міжнародний дипломатичний, юридичний, фінансовий та економічний фронт протистояння тероризму світового масштабу спрямований на відновлення справедливості для мільйонів людей цивілізованими методами. Наповнюючи Міжнародний реєстр збитків нашими претензіями, ми тим самим даємо підстави для удосконалення процедур міжнародного компенсаційного механізму і посилення економічного тиску на країну, через яку в Україні зараз такі руйнації і такі страждання у великої кількості людей».

Вольфганг Єссен, директор проєкту EMPOWER, зазначає: «Підтримка місцевих НГО в Україні під час війни є надзвичайно важливою, оскільки вони знають, як реагувати на потреби своїх громад. Ці організації глибоко розуміють місцевий контекст, знають, як надати необхідну допомогу та послуги людям, які перебувають у місцях, куди інколи важко дістатися. Наші партнери-виконавці не реагують не лише на негайні потреби, а пропонують постійну підтримку та допомогу, що дає людям відчуття стабільності та надії».

Над проєктом з боку ГО працює більше 20 працівників та волонтерів, включаючи досвідчених професіоналів в міжнародній юриспруденції.

Проєкт здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

Прокрутка до верху