Кабінет Міністрів України запровадив оновлений порядок проходження огляду для визначення групи інвалідності, оцінки ступеня втрати працездатності та необхідності в засобах реабілітації. З 1 січня 2025 року, замість Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) працюють Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО). Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, дана реформа значно спростить визначення та встановлення інвалідності. Новий підхід допоможе забезпечити більш справедливу та сучасну систему підтримки осіб з інвалідністю в Україні.
З метою кращого розуміння змін у системі оцінювання людей, які планують оформити інвалідність, Громадська організація “Місто сили” провела вебінар “Система оцінювання повсякденного функціонування”, присвячений дослідженню практичних аспектів нововведень. Роз’яснення працівникам сфери соціального захисту Херсонської області надали юристи Дмитро Петрушин та Світлана Медвєдєва. Йшлося про ключові етапи нового порядку, потенційні виклики та переваги для усіх зацікавлених до відповідного процесу. Усі, хто доєднався, мав змогу отримати відповіді на важливі питання та поділитися власним досвідом взаємодії з системою.

В цілому, щодо нового порядку : відтепер на підставі витягу з рішення експертної команди люди з інвалідністю зможуть отримувати (або продовжувати отримувати) пільги, пенсії, допомоги, компенсації, надбавки. Перелік медзакладів та експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) розміщено на сайті Міністерства охорони здоровʼя. Процес оцінювання фіксуватиметься в електронній системі, всі документи та дії будуть цифровізовані, система також обиратиме команди для справи відповідно до діагнозу та профілю команди. При цьому дані пацієнтів та лікарів будуть приховані до дня засідання, що мінімізує корупційні ризики. Форма оцінювання може бути очною, заочною, дистанційною (з використанням засобів телемедицини) або виїзною командою і обирається залежно від потреб та стану пацієнта з урахуванням певних критеріїв. Розгляд справи експертною командою повинен тривати не більше 30 днів. Якщо особа не погоджується із висновками, рішення можна оскаржити через лікуючого лікаря або подати скаргу безпосередньо до Центру оцінювання функціонального стану особи.
До уваги жителів Херсонщини, зокрема, ВПО з Херсонщини!
Якщо ви потребуєте консультації щодо дії нового механізму встановлення інвалідності, звертайтеся до юристів ГО «Місто Сили». В межах проєкту безоплатної правової допомоги детально надамо роз’яснення.
Телефонуйте: +38-095-216-46-11 (Понеділок – П’ятниця з 09:00 до 18:00)
Телеграм бот https://t.me/ms_pravova_bot
Форма реєстрації через сайт: https://bit.ly/pravova_dopomoga_reg
Електронна скринька: [email protected]
Проєкт здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.