Вже більше 20 років Ольга Виноградова – у кріслі колісному. У юному віці жителька Миколаєва постраждала в ДТП. У неї складна травма шийного відділу хребта.
«Від цього ніхто не застрахований, на жаль. Можна отримати інвалідність в одну секунду, травму якусь, яка буде обмежувати твої пересування і ти будеш залежати від засобів для пересування», – говорить Ольга.
Особиста історія не лише не зламала жінку, а й підштовхнула до підтримки людей з інвалідністю. Ольга працює в фізкультурно-оздоровчому клубі, де проходять фізичну та соціальну реабілітацією люди після отримання травм хребта і порушень опорно-рухового апарату. Там їх залучають до занять спортом, допомагають максимально влитися в соціум. Щоправда, в умовах Миколаєва це непросто. Щодня людям з інвалідністю доводиться долати бар’єри, які чатують на вулицях та в установах. Жінка на кріслі колісному проїхалася містом, показуючи волонтерам, де немає належних пандусів, де зависокі бордюри, тощо.
Максимально прибрати перепони для людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з малими дітьми – одне із завдань проєкту «Миколаївська область без бар’єрів». У межах проєкту найближчим часом у регіоні встановлять до 20 пандусів. Йдеться про установи юстиції та заклади системи соцзахисту.
Проєкт із безбар’єрності також передбачає навчальну частину. Її вже пройшли тренери проєкту. Заняття заплановані і для співробітників юстиції та соціальної сфери.
На результати проєкту безбарєрності дуже чекає Ольга і ще багато жителів Миколаївщини.
«Я не хочу просто сидіти дома і час від часу виїжджати так за покупками продуктів. І то, як я доїду до того магазину – думати. І тому це дуже важливо, коли всі заклади будуть доступними», – говорить жінка.
Допомога надається громадською організацією ГО «Місто сили» у партнерстві з Данською радою у справах біженців за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.